Hızlı İletişim Merkezi

Şartlar & Koşullar

Sevgili ziyaretçimiz, lütfen https://www.lisanson.com web sitemizi ziyaret etmeden önce işbu kullanım koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, lütfen siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde, koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, işbu sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını lütfen unutmayınız.

https://www.lisanson.com web sitesi LisansOn tarafından yönetilmekte olup, bundan sonra SİTE olarak anılacaktır. İşbu siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak SİTE'ye aittir ve SİTE üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada, kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. SİTE'yi kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin gizlilik politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

LisansOn olarak, sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup; hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, SİTE'de yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

SİTE'de yayınlanan tüm metin, kod, grafikler, logolar, resimler, ses dosyaları ve kullanılan yazılımın sahibi (bundan böyle ve daha sonra "içerik" olarak anılacaktır) LisansOn olup, tüm hakları saklıdır. Yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması veya kopyalanması kesinlikle yasaktır.

Genel Hükümler

Kullanıcıların tamamı, SİTE'yi yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını ve üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. SİTE dâhilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. İşbu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı SİTE'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
SİTE'de mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Lakin gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple, site içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya zımni, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
SİTE'de üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. SİTE, işlevsellik yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamakta olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE'yi virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
SİTE'de sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. SİTE'ye ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

SİTE'nin kullanımından doğan zararlara ilişkin sorumluluğumuz, kast ve ağır ihmal ile sınırlıdır. Sözleşmenin ihlalinden doğan zararlarda, talep edilebilecek toplam tazminat, öngörülebilir hasarlar ile sınırlıdır. Yukarıda bahsedilen sorumluluk sınırlamaları aynı zamanda insan hayatına, bedeni yaralanmaya veya bir kişinin sağlığına gelebilecek zararlar durumunda geçerli değildir. Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, gecikme, ifa etmeme veya temerrütten dolayı, herhangi bir tazminat yükümlülüğümüz doğmayacaktır.
Uyuşmazlık Çözümü: İşbu Sözleşme'nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır; Manisa Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Standart iş şartları  1 Temel hükümler

Aşağıdaki iş koşulları, Lisanson.com web sitesi aracılığıyla tedarikçi (Koray Fırat) olarak bizimle akdettiğiniz tüm sözleşmeler için geçerlidir. Aksi kararlaştırılmadıkça, gerekirse kendi koşullarınızın dahil edilmesi reddedilir.

Aşağıdaki düzenlemeler anlamında bir 'tüketici', büyük ölçüde ticari veya bağımsız mesleki faaliyetlerine atfedilemeyecek bir yasal işlem gerçekleştiren her gerçek kişidir. 'İşadamı' terimi, bağımsız mesleki veya ticari faaliyeti uyarınca yasal bir işlem gerçekleştiren her gerçek kişiyi, tüzel kişiyi veya yasal olarak sorumlu ortaklığı ifade eder.

§ 2 Sözleşmenin imzalanması

Sözleşmenin konusu ürünlerin satışıdır.

Ürünü başkaları adına kendi adımızla, yani söz konusu ürünün sahibi olan harici bir taraf adına satıyoruz. Bu bağlamda, kısmi veya tam bir komisyoncu rolü oynuyoruz. Buna rağmen, tüm ilgili haklardan yararlanan ve ilgili tüm sorumluluklara tabi olan bir sözleşme ortağıyız.

İlgili ürünü web sitemize yerleştirir yerleştirmez, size ürün açıklamasında belirtilen koşullar altında online alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla bir sözleşme akdetmek için bağlayıcı bir teklif sunacağız.

Satın alma sözleşmesi, çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla aşağıdaki şekilde gerçekleşir:

Satın alınması amaçlanan ürünler "alışveriş sepetine" taşınır. Navigasyon çubuğundaki uygun butonları kullanarak alışveriş sepetini seçebilir ve istediğiniz zaman burada değişiklik yapabilirsiniz.

"Ödeme" sayfasına eriştikten ve kişisel bilgilerinizin yanı sıra ödeme ve nakliye koşullarını da girdikten sonra, nihayet sipariş bilgileri, siparişe genel bakış olarak tekrar gösterilir.

Ödeme yönteminiz olarak bir anlık ödeme sistemi (örn. PayPal/PayPal Express,Moka, Stripte, Paytr,Paymes,unitpay, FREEKASSA,İyzico, Amazon Payments, anında transfer, diğer tüm ödeme yöntemleri) kullanıyorsanız, ya online mağazamızdaki siparişe genel bakış sayfasına yönlendirilirsiniz ya da anında sağlayıcının web sitesine yönlendirilirsiniz. Ödeme sistemi.

İlgili anında ödeme sistemine yönlendirilirseniz, verilerinizi uygun şekilde seçin ve/veya girin. Son olarak, anında ödeme sistemi sağlayıcısının web sitesinde veya çevrimiçi mağazamıza yönlendirildikten sonra, sipariş verileri, siparişe genel bakış olarak görüntülenecektir.

Siparişi göndermeden önce, sipariş özeti sayfasındaki herhangi bir bilgiyi gözden geçirme veya değiştirme (web tarayıcınızdaki "Geri" düğmesini de kullanabilirsiniz) veya satın alma işlemini iptal etme seçeneğine bir kez daha sahipsiniz.

Siparişi göndermek için "Ödeme yükümlülüğü ile birlikte sipariş ver" düğmesine tıklayarak, satın alma sözleşmesinin gerçekleştiği yasal olarak bağlayıcı bir şekilde siparişi kabul ettiğinizi beyan edersiniz.

Bize iletilen bir teklifin oluşturulmasıyla ilgili sorularınızla bağlı değilsiniz. Size 5 gün içinde kabul edebileceğiniz metinsel ve bağlayıcı bir teklif (örn. e-posta yoluyla) sunuyoruz.

Siparişin yerine getirilmesi ve sözleşmenin kurulması için gerekli tüm detayların gönderilmesi, kısmen otomatik olarak e-posta yoluyla gerçekleşir. Sonuç olarak, bize yatırmış olduğunuz e-posta adresinin doğru olduğundan ve ilgili e-postaların alındığının garanti edildiğinden emin olmalısınız. Özellikle ilgili e-postaların bir SPAM filtresi tarafından engellenmediğinden emin olmalısınız.

3 İndirme ürünleri için sözleşmenin imzalanması

Sözleşme konusu, indirme ürünlerinin satın alınmasıdır (fiziksel bir veri taşıyıcısında sağlanmayan dijital içerik). İlgili indirme ürününü web sitemize yerleştirir yerleştirmez, size ürün açıklamasında belirtilen koşullar altında çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla bir sözleşme akdetmek için bağlayıcı bir teklif sunacağız.

Satın alma sözleşmesi, çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla aşağıdaki şekilde sonuçlandırılır:

Satın alınacak indirilen ürünler 'alışveriş sepetine' yerleştirilir. Müşteri, 'alışveriş sepetini' çağırmak ve istediği zaman değişiklik yapmak için gezinme çubuğundaki ilgili düğmeyi kullanabilir. 'Çıkış' sayfası çağrıldıktan ve ilgili kişisel veriler ve ödeme koşulları girildikten sonra, tüm sipariş verileri siparişe genel bakış sayfasında tekrar görüntülenir.

Ödeme yönteminiz olarak bir anlık ödeme sistemi (örn. PayPal/PayPal Express,Moka, Stripte, Paytr,Paymes,unitpay, FREEKASSA,İyzico, Amazon Payments, anında transfer, diğer tüm ödeme yöntemleri)  kullanıyorsanız, ya online mağazamızdaki siparişe genel bakış sayfasına yönlendirilirsiniz ya da anında sağlayıcının web sitesine yönlendirilirsiniz. Ödeme sistemi.

İlgili anında ödeme sistemine yönlendirilirseniz, verilerinizi uygun şekilde seçin ve/veya girin. Son olarak, anında ödeme sistemi sağlayıcısının web sitesinde veya çevrimiçi mağazamıza yönlendirildikten sonra, sipariş verileri, siparişe genel bakış olarak görüntülenecektir.

Siparişi göndermeden önce, sipariş özeti sayfasındaki herhangi bir bilgiyi gözden geçirme veya değiştirme (web tarayıcınızdaki "Geri" düğmesini de kullanabilirsiniz) veya satın alma işlemini iptal etme seçeneğine bir kez daha sahipsiniz.

Siparişi göndermek için 'Ödeme yükümlülüğü ile birlikte sipariş ver' düğmesini kullanarak, satın alma sözleşmesinin sonuçlanmasıyla sonuçlanan teklifi yasal olarak bağlayıcı kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz.

Bir teklifin oluşturulmasıyla ilgili sorularınızla bağlı değilsiniz. Size 5 gün içinde kabul edebileceğiniz metinsel ve bağlayıcı bir teklif (örn. e-posta yoluyla) sunuyoruz.

Siparişin yerine getirilmesi ve sözleşmenin kurulması için gerekli tüm detayların gönderilmesi, kısmen otomatik olarak e-posta yoluyla gerçekleşir. Sonuç olarak, bize yatırmış olduğunuz e-posta adresinin doğru olduğundan ve ilgili e-postaların alındığının garanti edildiğinden emin olmalısınız. Özellikle ilgili e-postaların bir SPAM filtresi tarafından engellenmediğinden emin olmalısınız.

4 İndirme ürünleri için kullanım lisansı

Sunulan indirme ürünleri telif hakkı korumalıdır. İlgili teklifte aksi belirtilmedikçe, bizden satın alınan her indirme ürünü için basit bir işletim lisansı alacaksınız.

Basit kullanım lisansı, indirilen ürünün bir kopyasını kişisel kullanım için bilgisayarınıza veya başka bir elektronik cihaza kaydetme ve/veya kaydetme iznini kapsar.

Herhangi bir ek kopya oluşturmanıza izin verilmez. Herhangi bir şekilde bir dosyayı veya parçalarını değiştirmeniz, işlemeniz ve özel veya ticari olarak harici taraflara sunmanız açıkça yasaktır.

 5 Sunulan ödeme yöntemleriyle ilgili özel anlaşmalar


(1)Klarna'dan ödeme seçenekleri

Klarna Bank AB (publ) , Sveavägen 46, 111 34 Stockholm, İsveç ile işbirliği içinde , aşağıdaki ödeme seçeneklerini sunuyoruz. Ödeme her zaman Klarna'ya yapılır:

Anında banka havalesi : Almanya ve Avusturya'da mevcuttur. Siparişinizi verdikten hemen sonra hesabınız borçlandırılacaktır.

Kredi kartı (Visa/Mastercard) : Almanya ve Avusturya'da mevcuttur. Borçlandırma, mal veya biletler gönderildikten sonra/hizmet kullanıma sunulduğunda veya abonelik durumunda, iletilen saatlere göre yapılır.

Daha fazla bilgiyi ve Klarna'nın kullanım koşullarını burada bulabilirsiniz . Klarna hakkında genel bilgilere buradan ulaşabilirsiniz . Klarna, kişisel verilerinizi geçerli veri koruma yönetmeliklerine ve Klarna'nın Gizlilik Politikasındaki bilgilere uygun olarak ele alacaktır.

Klarna hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın . Klarna uygulaması burada bulunabilir .


6 Tutma hakkı, mülkiyet haklarının saklı tutulması

Sadece söz konusu durum aynı sözleşme ilişkisinden doğan hak taleplerini içeriyorsa, alıkoyma hakkını kullanabilirsiniz.

Mallar, satın alma bedelinin tamamı ödenene kadar bizim mülkiyetimizde kalır.

İş adamı iseniz, aşağıdaki koşullar da geçerlidir:

Devam eden iş ilişkisinden kaynaklanan tüm talepler tamamen çözülene kadar malların mülkiyetini elinde tutuyoruz. Mülkiyeti muhafazaya tabi mallar, mülkiyet el değiştirmeden rehin veya teminat yolu ile devredilemez.

Malları düzenli bir işlem çerçevesinde yeniden satabilirsiniz. Bu bağlamda, yeniden satış işlemi sonucunda size tahakkuk eden fatura tutarının büyüklüğüne tekabül eden tüm alacakları tarafımıza devrediyorsunuz ve biz de devri kabul ediyoruz. Ayrıca, söz konusu talebi tahsil etmeye yetkilisiniz. Ancak, ödeme yükümlülüklerinizi düzenli bir şekilde yerine getirmediğiniz sürece, alacağımızı kendimiz tahsil etme hakkını saklı tutarız.

Mülkiyetin korunmasına tabi malların birleştirilmesini ve birleştirilmesini içeren bir durumda, yeni oluşturulan kalemin ortak mülkiyetini kazanırız. Bu müşterek mülkiyet, mülkiyetin muhafazasına konu olan eşyanın fatura değeri ile işlendiği sırada işlenmiş diğer kalemler arasındaki orana tekabül etmektedir.

Bu nitelikte bir talepte bulunursanız, menkul kıymetlerimizin gerçekleştirilebilir değeri teminat altına alınacak talebi %10'dan fazla aştığı ölçüde, bize ödenmesi gereken menkul kıymetleri serbest bırakmakla yükümlü olacağız. Serbest bırakılacak menkul kıymetlerin seçiminden biz sorumluyuz.

7 Garanti

Yasal garanti hakları geçerlidir.

Kusur, ürünün tesliminden bir yıl sonra ortaya çıkarsa, kullanılmış ürünler için kusur talepleri hariç tutulacaktır. Kusur, öğenin tesliminden itibaren bir yıl içinde ortaya çıkarsa, kusur iddiaları, öğenin tesliminden itibaren iki yıllık yasal zamanaşımı süresine uygun olarak ileri sürülebilir. Yukarıdaki sınırlama geçerli değildir:

Hayata, uzuvlara veya sağlığa yönelik yaralanmalardan kaynaklanan kusurlu olarak bize atfedilebilen zararlar ve kasti veya ağır ihmalden kaynaklanan diğer zararlar için;

kusuru kasten gizlediğimiz veya malların kalitesi için bir garanti kabul ettiğimiz sürece.

Bir tüketici olarak, ürünü teslim alır almaz eksiksizlik, görünür kusurlar ve nakliye hasarı açısından derhal kontrol etmeniz ve şikayetlerinizi derhal bize ve nakliye şirketine yazılı olarak bildirmeniz rica olunur. Bu talebe uymasanız bile, yasal garanti talepleriniz üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır.

Bir işletme olduğunuz sürece, yukarıda belirtilen garanti düzenlemeleri için aşağıdaki fark geçerlidir:

Tarafımızdan sağlanan detayların ve üretici tarafından sağlanan ürün açıklamasının, söz konusu ürünün özelliklerini ve durumunu temsil eden tek şey olduğu anlaşılmaktadır. Üretici tarafından yayınlanan diğer reklamlar, tanıtım yazıları ve açıklamalar, söz konusu ürünün özelliklerini ve durumunu temsil etmez.

Malların kusurlu olduğu tespit edilirse, malları onarma veya yenilerini teslim etme hakkını saklı tutarız. Kusurun giderilmemesi durumunda, fiyatta indirim talep edebilir veya kendi takdirinize bağlı olarak sözleşmeden cayabilirsiniz. Kusur giderme, özellikle nesnenin ve/veya kusurun veya diğer koşulların doğası gereği, koşullar aksini kanıtlamadıkça, başarısız bir ikinci denemeden sonra uygulanabilir. Onarım durumunda, teslimatın ürünün kullanım amacına uygun olmaması durumunda, ürünün teslim yerinden başka bir yere taşınmasından kaynaklanan ek masrafları üstlenmemeliyiz.

Garanti süresi, ürünün tesliminden itibaren bir yıllık bir süreyi kapsar. Zaman sınırındaki azalma şu durumlarda geçerli değildir:

Hayata, uzuvlara veya sağlığa yönelik yaralanmalardan kaynaklanan kusurlu olarak bize atfedilebilen zararlar ve kasti veya ağır ihmalden kaynaklanan diğer zararlar için;

kusuru kasten gizlediğimiz veya malların kalitesi için bir garanti kabul ettiğimiz sürece;

normal kullanım talimatlarına uygun olarak bir bina için kullanılan ve kusurları bundan kaynaklanan mallara;

Garanti haklarıyla bağlantılı olarak bize karşı sahip olduğunuz yasal başvuru talepleri için.

8 Hukuk seçimi, ifa yeri, yargı yetkisi

Alman hukuku uygulanacaktır. Bu yasa seçimi, yalnızca, ilgili müşterinin olağan ikametgahının bulunduğu ülkenin yasalarının emredici hükümleri tarafından garanti edilen korumanın iptali ile sonuçlanmadığı takdirde müşteriler için geçerlidir (şüpheden fayda ilkesi). ).

Tüketici değil, iş adamı, kamu hukuku kapsamındaki bir tüzel kişilik veya kamu hukukuna tabi bir kurumsal fon iseniz, iş yerimiz, işten sonraki tüm hizmetlerin yargı yeri ve ifa yeridir. bizimle var olan ilişkiler. Aynı koşul,Türkiye,  Almanya veya AB'deki genel bir yargı yeri ile ilişkili olmadığınız durumlar ile davanın başladığı sırada ikamet veya olağan ikamet yerinin bilinmediği durumlar için de geçerlidir. . Bunun, başka bir yargı yeri ile ilişkili mahkemeye başvurma kapasitesiyle hiçbir ilgisi yoktur.

Uluslararası Mal Satış Sözleşmelerine İlişkin BM Sözleşmesinin hükümleri açıkça uygulanamaz.

Müşteri Bilgileri

Satıcının kimliği

KORAY FIRAT

Merkez Efendi, İzmir Cd. No:260/B, 45020 Yunusemre/Manisa

Telefon: +90 (0) 8503088468 E-Posta: [email protected]

ANA MERKEZİMİZ OFİSİMİZ Tüm yasal süreçlerde baz alınır.

Alternatif anlaşmazlık çözümü:

Avrupa Komisyonu, https://ec.europa.eu/odr adresinde görüntülenebilen uyuşmazlıkların mahkeme dışı çözümü için bir platform (ODR platformu) sağlar .

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde Manisa (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Sözleşmenin imzalanmasına ilişkin bilgiler

Sözleşmenin akdedilmesiyle ilgili teknik adımlar, sözleşmenin akdinin kendisi ve düzeltme seçenekleri, standart iş koşullarımızda (bölüm I.) "sözleşmenin akdedilmesi" düzenlemelerine uygun olarak yürütülür.

Sözleşme dili, sözleşme metninin kaydedilmesi

Sözleşme dili İngilizce olacaktır. (Türkiye'den siparişi tamamlayan müşterilerimiz in Türkçe olacaktır.)

Sözleşmenin tam metni bizimle birlikte kaydedilmez. Sipariş gönderilmeden önce, çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi aracılığıyla sözleşme verileri yazdırılabilir veya tarayıcının yazdırma işlevi kullanılarak elektronik olarak kaydedilebilir. Sipariş tarafımıza ulaştıktan sonra sipariş verileri, mesafeli satış sözleşmeleri ile ilgili yasal olarak zorunlu detaylar ve standart iş şartları size e-posta ile tekrar gönderilmektedir.

Tüm sözleşme bilgileri bağlayıcı bir teklif çerçevesinde yazılı olarak, örneğin E-posta yoluyla, çevrimiçi alışveriş sepeti sistemi dışındaki fiyat teklifleri için, çıktısı alınabilecek veya elektronik olarak güvenli bir şekilde kaydedilebilecek şekilde gönderilecektir.

Davranış kuralları

Händlerbund Management AG'nin https://www.haendlerbund.de/de/downloads/kaeufersiegel/kaeufersiegel-zertifizierungskriterien.pdf adresinden görülebilen Käufersiegel kalite kriterlerine gönüllü olarak tabiyiz .

Http://www.euro-label.com/kodex/index.html adresinde görüntülenebilen Avrupa Davranış Kurallarına gönüllü olarak tabiyiz .

Http://www.trustedshops.com/tsdocument/TS_QUALITY_CRITERIA_de.pdf adresinde görüntülenebilen Trusted Shops GmbH etik kurallarına gönüllü olarak tabiyiz .

Ürün veya hizmetin ana özellikleri

Malların ve/veya hizmetlerin temel özellikleri ilgili teklifte bulunabilir.

Fiyatlar ve ödeme düzenlemeleri

İlgili tekliflerde belirtilen fiyatlar, nakliye masrafları gibi toplam fiyatları temsil eder. Tüm arızi vergiler dahil olmak üzere tüm fiyat bileşenlerini içerirler.

Gerçekleşen sevkıyat maliyetleri satın alma fiyatına dahil değildir. Web sitemizdeki veya ilgili teklifteki uygun düğmeye tıklayarak görüntülenebilirler, sipariş işlemi sırasında ayrı olarak gösterilirler ve ücretsiz teslimat onaylanmadığı sürece ek olarak sizin tarafınızdan karşılanmalıdırlar.

Teslimatın Avrupa Birliği dışındaki ülkelere yapılması durumunda, ödemeniz gereken harçlar, vergiler veya para transfer ücretleri (bankalar tarafından alınan havale veya döviz ücretleri) gibi makul olmayan ek maliyetlere maruz kalabiliriz.

Teslimatın bir AB Üye Devletine yapıldığı, ancak ödemenin Avrupa Birliği dışında başlatıldığı durumlarda para transferlerinden kaynaklanan masrafları da karşılamanız gerekir.

Size sunulan ödeme yöntemleri, web sitemizdeki uygun düğmeye tıklayarak gösterilir veya ilgili teklifte açıklanır.

İlgili ödeme yöntemlerinde aksi belirtilmedikçe, akdedilen sözleşmeden doğan ödeme alacakları derhal ödenebilir hale gelir.

Teslim şartları

Teslimat koşulları, teslimat tarihi ve varsa mevcut tedarik kısıtlamaları, web sitemizde veya ilgili fiyat teklifinde uygun düğmeye tıklanarak bulunabilir.(Detaylı kabul edilen sözleşme https://www.lisanson.com/information/teslimat-bilgileri.html )

Tüketici iseniz, aşağıdakiler yasal olarak düzenlenir: Satılan ürünün nakliye sırasında kazara imha veya bozulma riski, nakliye işleminin sigortalı olup olmadığına bakılmaksızın, yalnızca söz konusu ürün teslim edildiğinde size geçer. Bu koşul, tarafımızca belirtilmeyen bir nakliye şirketini veya nakliye işlemini yürütmek üzere başka şekilde atanmış bir kişiyi bağımsız olarak görevlendirdiyseniz geçerli değildir.

Bir iş adamıysanız, teslimat ve nakliye işlemleri kendi sorumluluğunuzdadır.

Yasal garanti hakkı

Kusurlar için sorumluluk, Genel İş Hüküm ve Koşullarımızdaki (Bölüm I) "Garanti" hükümlerine tabidir.

Bu SBT'ler ve müşteri bilgileri, Händlerbund için çalışan BT hukuku konusunda uzmanlaşmış avukatlar tarafından oluşturulmuştur ve yasal uygunluk açısından sürekli olarak kontrol edilmektedir. Händlerbund Management AG, metinlerin yasal güvenliğini garanti eder ve uyarıların yapılması durumunda sorumluluk üstlenir . Daha ayrıntılı bilgi aşağıdaki web sitesinde bulunabilir: https://www.haendlerbund.de/de/leistungen/rechtssicherheit/agb-service.

Yasal garanti hakkının onayladığınız https://www.lisanson.com/information/kullanim-suresi-ve-garanti-politikamiz.html sayfadan detaylı Yasal Garanti süreleri ve detaylı destek sunduğumuz ürünleri ve süreçleri görebilirsiniz. https://www.lisanson.com/information/kullanim-suresi-ve-garanti-politikamiz.html sayfasında yer alan tüm garanti sürecini kabul etmiş bulunacaksınız. 

son güncelleme: 27.10.2020

icon_callback Feedback widget icon_email icon_mes icon_skype icon_teleg icon_viber icon_whatsapp